Sirokoúhlej, univerzální nebo tele? Vybírám nový objektiv

Předpokládám, nebo spíš doufám, že nejsem jedinej amatérskej fotograf, kterej neustále zkoumá objektivy, těla, jejich recenze, komentáře, články a vlastně všechno týkající se focení. No a když tak zkoumám a zkoumám, našel jsem si samozřejmě i svoje favority na dobu, kdy budu opět finančně silnější. Jenže objektivů je spousta a peněz málo... a tak nezbývá než zkoumat dál, přemýšlet a dávat dohromady pro a proti.

21.3.2012

Ples, tiskovka, přednáška... krůček po krůčku k lepším fotografiím

Troufám si říct, že od loňskýho srpna, kdy jsem si koupil svoji zrcadlovku, jsem ušel už poměrně slušnej kus cesty k tomu mít kvalitní a zajímavý fotky. Vzhledem k mý "práci" v Economixu se navíc dá říct, že se ve fotografii zlepšuju doslova každým dnem. Jde sice zatím jenom o čistě pragmatickou novinářskou fotografii, ale kdoví, třeba budu jednou natolik dobrej, že budu moct na zakázku fotit i tak důležitý věci jako jsou svatby. Prozatím si to trénuju na plese, tiskovkách a přednáškách.

14.3.2012

Byl jsem poprvé na Ekofóru a hned s primátorem Svobodou

Jsem na škole téměř tři roky, v Economixu téměř půl roku a přesto až dneska jsem zašel na svoje první Ekofórum. Tentokrát přišel velice zajímavý host, primátor hlavního města Prahy, Bohuslav Svoboda. Mluvil o plánech do budoucna, o největších investicích, podivné magistrále nebo třeba o lince metra D, která je prej úplně na hlavu. Na akci přišlo sice jen něco mezi 150 a 200 studenty, ale zato jsme tam byli asi čtyři fotografové a celý to snímaly tři kamery. Super akcička...

6.3.2012

Institut energetické ekonomie mě příjemně překvapil

Přestože se jedná dle mého názoru o celkem nevábný až odpudivý název, studentský klub, který se nazývá Institutem energetické ekonomie má co nabídnout i jedincům, kterým volt nebo ampér nic moc neříkají. V rámci zaskakování za kamaráda z Economixu jsem se dostal na jednu z jejich přednášek a i když jsem chtěl původně jen chvíli cvakat a hned zmizet, zůstal jsem nakonec až do závěrečného potlesku.

29.2.2012

Poprvé jsem fotil v divadle. Hra ND, Enron, mě opravdu zaujala

Fotit kulturu a to ještě navíc ve Stavovským divadle, to se, podle mě, moc často nepodaří. Mě se to poštěstilo jak jinak než v rámci práce pro Economix. Byli jsme jakožto zástupci VŠE pozváni na pátou a zároveň poslední (ne)veřejnou generálku komedie Enron. Já jsem v podstatě nikdy nebyl moc na divadlo, ale teď si říkám, jestli to není tím, že jsem chodil na špatný představení. Matásek, Postránecký a Dolanský mě nadchli.

15.2.2012

Pořídil jsem Canon EF 100/2,8 Macro USM, skvostnej kousek

Je teprve konec ledna, tedy přesně půl roku od tý doby, co jsem si poprvý v životě pořádil digitální zrcadlovku, a v mojí sbírce fototechniky se objevil první skutečně kvalitní objektiv a čtvrtý objektiv celkově. Šílený je, že samotnej objektiv stál víc než zbylý tři dohromady nebo například víc než samotný tělo fotoaparátu. Jsem sice lehčí o 10 739 korun, ale spokojenější o minimálně 20 tisíc.

26.1.2012

Skloubil jsem zkoušky, učení, focení a učení

Po extrémně krátkých vánočních a silvestrovských svátcích (kdy jsem se ovšem velice pečlivě vyhýbal jakýkoliv škole) mě nakonec učení přecejen dohnalo. Můj poslední pořádnej semestr na bakaláři, můj první semestr v roli "fotografa" (Economixu) Jenže ono není učení jako učení...

12.1.2012

Tak jsem díky Economixu nakoukl i do Evropského parlamentu

Po přibližně necelých dvou měsících v redakci Economixu a aktivním chození na všemožný setkání, přednášky a akce jsem od šéfredaktorky dostal nabídku na výjimečnou akci, cestu do Bruselu. Zanedlouho potom se mi navíc hodně povedl článek (tedy dle jejích slov - jeho znění si můžete přečíst jen o jeden příspěvek níž ;-) a tak jsem byl osloven i s další nabídkou, a to, abych do Bruselu jel už jako zástupce šéfredaktorky.

17.12.2011

Trochu jsme si v rámci KMM zadiskutovali s ředitelem Metrostavu

Jak jsem napsal už v minulým příspěvku, přidal jsem se v 5. semestru svýho studia na VŠE poprvé v životě ke studentskýmu sdružení. Tím sdružením je Klub mladých manažerů (a zrovna dneska mi přišla klubová kartička k ČMA, který je KMM součástí). No a abych nebyl členem jen na papíře, zůčastnil jsem se dalšího setkání. Bohužel, i když nakonec naštěstí, na toto setkání nikdo z Economixu nechtěl a tak na mě padlo nejen focení ale i psaní článku. Můj první a jedinej článek v Economixu byl z hodně volnočasový akce, takže jsem se něčeho serióznějšího docela bál. Nakonec jsem to zvládl a dokonce dostal pochvalu.

17.11.2011

BizIT a KMM mě na VŠE zaujaly nejvíc

Dlouhých pět semestrů jsem potřeboval k tomu, abych zjistil, že může naše škola sloužit i k něčemu jinýmu než jen k přednáškám, cvičením a zkouškám. Tedy já to svým způsobem tušil, ale studenty, kteří se setkávají v učebnách i v pozdních večerních hodinách, jsem považoval za šprty, případně za blázny, kteří si neváží času. Když nejsem ve škole, tak jdu přece do práce, ne? Peníze na stromech nerostou... Příchod do Economixu mi můj pohled na "mimoškolní" aktivity studentů VŠE dost razantně pozměnil.

9.11.2011

Casting na Miss VŠE proběhl rychle a skromně

Focení je mou zálibou už hodně dlouho. Není to jen chvilková radost zapřičiněná koupí zrcadlovky. Je to něco, co mě provází už několik let. Rád fotím květiny, architekturu, západy slunce i krásné výhledy... čemu jsem ale přičichl teprve nedávno je focení lidí. Zjistil jsem, že to je mnohem těžší než focení statických motivů, ale zároveň mnohem, mnohem zajímavější. A jaký focení lidí by mohlo bejt ještě lepší než focení krásných žen a dívek. To se mi povedlo právě dnes, kdy jsem se sám proaktivně přihlásil na zpracování článku a fotek z castingu na Miss VŠE, tedy takovou skromnou akci na naší škole.

25.10.2011

Na konferenci Forum 2000 na Žofíně jsem potkal i Václava Havla

Během posledního týdne se toho stalo poměrně dost. Z fotografickýho hlediska však jen dvě věci. Jedna menší, jedna větší... ve středu jsmě měli na VŠE promítání filmu Miloše Formana Dobře placená procházka. Původně to mělo být i s Formanem (v tom případě bych to sem asi dal), ovšem ze zdravotních důvodů jsme se nakonec museli obejít bez něj. Druhou akcí byla v nadpise již zmíněná konference Forum 2000. A to už stojí za zmínku... Nebudu vám tady vysvětlovat co to Forum 2000 je a co se na konferencích probírá. Podotknu jen, že je to hodně přestižní akce a jejím zakladatelem je Václav Havel. Pro více informací - www.forum2000.cz.

10.10.2011

Navštívil jsem svou první malou tiskovku na CERGE-EI

Přesně po deseti dnech od mého prvního kontaktování redakce Economixu (a šefredaktorku ani nikoho jiného jsem ještě osobně nepotkal) jsem dostal svoji první příležitost být užitečný. Byl jsem společně s Katkou, čerstvou bakalářkou a taky nováčkem u Economixu, vyslán nedaleko VŠE do centrály CERGE-EI na tiskovou konferenci k příležitosti 20. výročí institutu. Slíbená jména byla poměrně velkým lákadlem a koneckoncu jakožto student ekonomie jsem byl zvědavý i na onen legendární vysoce prestižní institut, kde už jen být studentem je něco extra.

3.10.2011

Nový začátek

Zdravím, abych začal trošku uceleně, shrnu několik základních věcí, které se staly jak se mnou, tak s mými stránkami, v několika posledních týdnech. Prvním stimulem veškerých změny byla v podstatě dost nešťastná událost - krádež mýho super výkonnýho malýho kompaktu. Po několika měsících bez fotoaparátu jsem se tak rozhodl koupit si něco novýho a moje volba padla na digitální zrcadlovku Canon EOS 1100D. Levnou, ale naprosto dostačující a hlavně kvalitní digitální zrcadlovku pro začátečníky. No a když už jsem měl novej fotoaparát, říkal jsem si, že bych se mohl posunout o úroveň výš i v osobním životě.

1.10.2011

     43-56  | 29-42  | 15-28 |  1-14                                                                              Články z let dřívějších můžete najít v zápisnících z let 2008, 2009 a 2010


Mapa stránek | © Filip Vostrý 2005-2019, všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu, textu nebo fotografií je bez souhlasu autora zakázáno. | Výměna odkazů