1.10.2011

Nový začátek

Zdravím,
abych začal trošku uceleně, shrnu několik základních věcí, které se staly jak se mnou, tak s mými stránkami, v několika posledních týdnech. Prvním stimulem veškerých změny byla v podstatě dost nešťastná událost - krádež mýho super výkonnýho malýho kompaktu. Po několika měsících bez fotoaparátu jsem se tak rozhodl koupit si něco novýho a moje volba padla na digitální zrcadlovku Canon EOS 1100D. Levnou, ale naprosto dostačující a hlavně kvalitní digitální zrcadlovku pro začátečníky. No a když už jsem měl novej fotoaparát, říkal jsem si, že bych se mohl posunout o úroveň výš i v osobním životě. Stejně jako jsem z malýho gymnázia postoupil na věhlasnou vysokou školu, ze stránek gymnazisty se měly stát stránky vsokoškoláka posedlýho fotografií. Jak moc se mi to povedlo můžete zhodnotit jedině vy. Ať už tak či tak, kompletně jsem předělal strukturu stránek, trochu pozměnil i design a snažím se to tu vést trochu víc na úrovni. S výjimkou této sekce... nějak jsem si pořád nezvykl psát spisovnou češtinou, tak jen doufám, že to nebude moc odrazující.

Pakliže jste se dočetli až sem, nejspíš jste již pochopili, že mají tyto stárnky čtyři sekce. Většina jich je poměrně jasná, proto se zaměřim pouze na tuto. Chtěl bych touto sekcí navázat na starej dobrej zápisník (možná někdo pamatuje ze starýho Filiwebu), kam jsem zapisoval veškerý poznatky, zkušenosti, zážitky a jiný blbosti, který mě zaujaly nebo který se mi staly. Pokusím se věnovat hlavně fotografii, ale určitě se tu objeví i jiná témata.

Co se týče fotografie, kromě novýho foťáku a několika základních objektivů jsem si pořídil i novou zábavu. Přidal jsem se k týmu šikovnejch studentů na VŠE, kteří vydávají magazín Economix (magazín oficiálně vydává sdružení Econom). Jelikož moje psaní za moc nestojí, rozhodl jsem se pomoct jako fotograf... a hned se objevilo několik příležitostí, o kterých napíšu hned v dalších článcích.

Přeji vám tedy příjemné čtení, zkoumání stránek a prohlížení fotek. Snad se sem budete rádi vracet.