25.10.2011

Casting na Miss VŠE proběhl rychle a skromně

Focení je mou zálibou už hodně dlouho. Není to jen chvilková radost zapřičiněná koupí zrcadlovky. Je to něco, co mě provází už několik let. Rád fotím květiny, architekturu, západy slunce i krásné výhledy... čemu jsem ale přičichl teprve nedávno je focení lidí. Zjistil jsem, že to je mnohem těžší než focení statických motivů, ale zároveň mnohem, mnohem zajímavější. A jaký focení lidí by mohlo bejt ještě lepší než focení krásných žen a dívek. To se mi povedlo právě dnes, kdy jsem se sám proaktivně přihlásil na zpracování článku a fotek z castingu na Miss VŠE, tedy takovou skromnou akci na naší škole.

Teď udělám něco co bych možná neměl, přesto doufám, že to nezpůsobí žádný problémy. Hodím sem článek, který jsem sepsal původně pro Economix. Bohužel mi bylo řečeno, že se ten článek kvůli osobnímu zabarvení jen horko těžko probojuje na veřejnost. I proto jsem se rozhodl, že ho uveřejním alespoň tady. Snažil jsem se vše komentovat co nejvíc decentně, tak posuďte sami, jestli by to mohlo někoho urazit nebo naštvat.

"Jak jsme vás již informovali v minulém článku, 25. října 2011 se uskutečnil casting na Miss VŠE 2011, ze kterého vzešla desítka toho nejkrásnější a nejodvážnějšího, co na naší alma mater máme. Důraz kladu především na slovo nejodvážnější. Stejně jako v krajských nebo celostátních soutěžích miss, i u nás je k přihlášení do takovéto soutěže zapotřebí velká dávka odvahy, exhibicionismu a samozřejmě sebevědomí. Všechny dívky, které se v úterý na casting dostavily, toto jistě mají... je jen otázkou jak to dokáží prodat.

Že v roce 2006 chodily po světě krásnější ženy než je Taťána Kuchařová, Miss World z roku 2006, je dle mého názoru skoro jisté. Stejně tak se domnívám, se vší úctou k její kráse, že se na naší škole najdou hezčí dívky než je úřadující Miss VŠE Klára Gregorová. Když pomineme naprosto subjektivní vnímání krásy a fakt, že někdo to rád takové a někdo zase makové, věc, která odlišuje výše zmíněné od ostatních krasavic je odvaha, kterou tyto dvě ženy prokázaly, když se přihlásily do soutěží krásy. Dokázaly se postavit strachu, stresu a mnoha dalším překážkám, ukázat se světu (či v našem případě studentům a porotě) a prodat všechno to nejlepší, co v nich je. Kvůli tomu je svým způsobem obdivuji, stejně jako obviduji všechny dívky, které přišly na letošní casting.
A nyní abychom se konečně dostali k jádru pudla...
Je necelých deset minut před pátou hodinou a v menze Italská se začínají scházet hloučky dívek. Menších, větších, blonďatých i tmavovlasých. Je na nich vidět mírná nervozita, přesto je člověku již na první pohled jasné, na co zde čekají. Oficiální program castingu Miss VŠE začíná jen několik minut po páté hodině představením poroty, uvítáním dívek a krátkým poděkováním sponzorům. Na nic se dále nečeká a jednotlivé dívky postupně předstupují před porotu. Představí se, vypráví o svých zálibách, odpovídají na některé záludné otázky a poté se ladným krokem projdou k oficiálnímu fotografovi. Od poroty se dozvídáme, že čeština není pro tento casting zcela nezbytná, že některé dívky “doopravdy“ chtějí bojovat za světový mír, a že inteligenci považuje většina dívek za svou největší zbraň. Na řadu přichází otázky ohledně budoucnosti, zajímavostí, cílů, ale také ohledně názorů na současnou finanční krizi. Nejvíce se castingem baví zástupci jednoho z hlavních partnerů, společnosti Fincentrum. Ti, i přesto, že mají společně pouze jeden hlas, přišli v počtu čtyř... a já je celkem chápu.
Ze 47 přihlášených dívek přišla na casting více než polovina, porotci to tak při rozhodování neměli lehké. Všechny dívky navíc něčím zaujaly, takže se o úroveň soutěže rozhodně nemusíme bát. Doufám tedy, že i vy příjdete nejkrásnější a nejodvážnější dívky naší školy podpořít do velkého finále, které se uskuteční 24. listopadu 2011 v klubu SaSaZu. Akci bude moderovat známý bavič Kazma, dívky se předvedou v koktejlových šatech a také v plavkách. Myslím, že rozhodně bude o co stát. "


A aby to nebylo jen radiové vysílání, přikládam i několik ilustrativních fotek z castingu. Snad ani to nikoho nepobouří. (Kdyby to snad někoho zaujalo, tak www.missvse.cz)

Aktualizace: Článek se nakonec, i když v pozměněné verzi, na stránkách Economixu objevil. A co mě těší ještě víc? Záhy po zveřejnění se stal nejčtenějším článkem Economixu. Zde je odkaz: Economix - Casting Miss VŠE

               

               


Mapa stránek | © Filip Vostrý 2005-2019, všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu, textu nebo fotografií je bez souhlasu autora zakázáno. | Výměna odkazů