Short version
Ing. Filip Vostrý

Absolvent FMV VŠE v Praze
Marketing Coordinator CEE v Subway
Snaživý amatérský fotograf
Bowlingový kapitán
Nadšený táta
Líný manžel
Dronař
Pivař
Long version
Už je to víc jak pět let, co jsem vystudoval mezinárodní obchod a marketing na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE v Praze. Přestože mi mezinárodní obchod jako takový nic moc neříká, ve spojení s marketingem to utvořilo velmi šikovný mix, který mě zatím provázel všemi třemi zaměstnáními. V Nissanu, v Mitasu i v Subway. Po více než pěti letech strávených v mezinárodním marketingovém prostředí si troufám říct, že mezi mé hlavní přednosti patří hlavně workoholismus a multitasking. Ono s 12 zeměmi to ani jinak nejde. Celkem se orientuju na českém a polském produkčním a agenturním trhu, domluvím se čtyřmi jazyky a organizoval jsem vlastníma rukama tolik kampaní, akcí a produkcí, že už si říkám, že mě snad nic nepřekvapí... a přesto překvapuje, téměř denně ;-)

Pokud zabrousím do volnýho času, kterýho je nějak záhadně čím dále míň, rád fotim, rád lítám s dronem, rád sportuju (fotbal, kolo, brusle a hlavně bowling) a, možná trochu překvapivě, docela rád vařim. Není tajemstvím, že nejradši prolévám krk pořádně hořkým pivem, ale nepohrdnu ani dobrým rumem nebo medovým Jackem. Poslední dobou pak velkou část mýho volnýho času zabírají děti samozřejmě.
Fotografie

Fotografie patří určitě k jednomu z mých nejdelších koníčků. Aktivnějc, pokud se to tak dá nazvat, fotím od léta 2011. Tehdy to vše začalo koupí první zrcadlovky Canon 1100D a působením ve studentským magazínu Economix. Někdy je času víc, můžu hodně fotit, hrát si s postprodukcí a vymýšlet blbosti. Někdy je času spíše méně a jsem rád, že zvládám alespoň něco málo co naslibuju. Poslední roky už fotím opravdu minimalisticky a promýšlím každou fotku, takže si i z týdenní dovolený přivezu třeba jen 50 fotek.

Zprvu mě nějvíc bavila reportážní fotografie, momentky, detaily, překvapené úsměvy, ale od konce studentských let se zaměřuju spíš na makrofotografii. Baví mě ten klid, pohoda, detail a hlavně výsledek, který často překvapí. Snažím se přes fotky předat nějakou tu nostalgii, zasnění, klid a snad se i sem tam daří.

A čím dnes fotím?
Canon EOS 60D
Canon EF 70-200mm f/4.0 L USM
Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 50mm f/1.8 II
DJI Mavic Pro

Bowling

Je mi jasný, že mít bowling jako nejoblíbenější sport není zrovna hodno mý sportovní povahy, která se projevovala hlavně na gymplu. Jasně, že mám taky rád fotbal, basket, jezdím na bruslích a na kole, ale bowling má prostě možná i kvůli jednoduchý realizaci tak nějak přednost. A to jsem ještě před pár lety hrával jen pod vlivem a to jednou, maximálně dvakrát do roka, když mě někdo pozval.

Od těchto dob jsem tomu věnoval asi 1,5 roku pravidelných tréninků, dostal vlastní kouli a v nejlepších dobách navštěvoval hernu i 2x, 3x týdně. Průměr se samozřejmě postupně zlepšoval a tak jsme s kamarádama dokonce i založili bowlingovej tým a zkusili ABL, amatérskou bowlingovou ligu. Trvalo nám to tři sezóny (sezóna = půlrok), ale nakonec jsme se k trofeji přecejen vyškrábli a na podzim 2019 skončili na 2. místě v 6. lize na Proseku. Z nedostatku fantazie jsme se pojmenovali podle našich chlastacích víkendů na Smrkově, ale dresy máme parádní...

Webdesign

I když jsem nikdy nebyl nerd nebo jakejkoliv jinej druh technickýho šílence, grafika ve spojení se základama HTML, CSS, JavaScriptu a drobátko PHP mě prostě dostala a baví mě to už od roku 2005, kdy jsem poprvé vytvořil tyto webovky. Tehdy v 16ti letech jsem měl ještě čerstvej mozek a tak jsem nasával znalosti jako houba, základy jsem se naučil během jedinýho léta. Dnes už je to spíš udržovačka (i kvůli času), přesto musím říct, že prakticky při každý aktualizaci objevuju další a další možnosti jak se posunout dál. Teď už jde spíš o to držet se při zemi a nesnažit se za každou cenu pochlubit vším co umím ;-)

I když jsem během těch 15 let spolupracoval na docela dost projektech a prezentacích, nikdy jsem se bohužel nedostal k placené spolupráci. Na druhou stranu, i tak mě to vždycky bavilo. A i teď, když kousek před půlnocí sepisuju tenhle text se chvilkama zastavuju a divím se proč mě to vůbec baví. Čumím do PSPadu, sepisuju ručně kód, kterej má asi k dokonalosti hodně daleko a mohl bych to dělat hodiny a pořád mě to z nějakýho důvodu baví.

Stručnou vesměs obrazovou historii těchto stránek jsem si naštěstí v průběhu let schovával a tak mám alespoň hezkou vzpomínku ve starodávné sekci Tvorba